اعتراض انجمن به فیلترینگ سایت "جاباما"


درآستانه فصل پرسفر تابستان، عصر روز 31 خرداد وب سایت جاباما یکی از بزرگترین وب سایت رزرو آنلاین هتل در کشور فیلتر شد.به همین منظور دبیر انجمن با ارسال نامه به مرکز توسعه تجارت الکترونیکی نسبت به این موضوع اعتراض کرد.
جناب آقای دکتر صادق زاده

ریاست محترم مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

با سلام

احتراماً به اطلاع می رساند وب سایت رزرواسیون هتل به آدرس www.jabama.ir روز چهارشنبه و بدون دریافت اخطار قبلی فیلتر گردید. پس از پیگیری های صورت گرفته علت فیلتر شدن نداشتن نشان تی نماد اعلام شده است.

همانطور که مطلع هستید تی نماد در سال های گذشته و با همراهی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی متولد شده است و متاسفانه اطلاع رسانی شفافی در رابطه با چرایی نحوه دریافت و خدمات آن صورت نگرفته است.

بنا بر اعلام وزارت اقتصاد و دارایی تنها مجوز فعالیت در فضای مجازی نماد اعتماد الکترونیکی است که جدیداً دریافت پروانه کسب از اتحادیه کسب و کارهای مجازی به آن اضافه شده است. حال معلوم نیست مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با وجود چنین مصوبه ای چرا اقدام به همراهی با سازمان میزاث فرهنگی و به وجود آمدن تی نماد نموده است. بلاشک در صورت جدی نگرفتن این موضوع از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی من بعد باید منتظر تولد نمادهای مختلف از سوی سازمان دولتی بود.

بدینوسیله از جنابعالی انتظار می رود با توجه به اختیارات قانونی نسبت به رفع فیلتر از سایت مذکور اقدام نموده و در سال اشتغال و تولید از بیکار شدن بیش از شصت نفر از جوانان دانشگاهی که در این مجموعه مشغول به فعالیت هستند، جلوگیری نمائید.

با احترام

رضا الفت نسب

دبیر انجمناخبار مرتبط

در حال حاضر خبر مرتبط با خبر جاری وجود ندارد