دومین جلسۀ هم‌اندیشی اعضای انجمن صنفی کسب‌وکارهای اینترنتی

1401/12/15
دومین جلسۀ هم‌اندیشی اعضای انجمن صنفی کسب‌وکارهای اینترنتی

در دومین جلسۀ هم‌اندیشی اعضای انجمن صنفی کسب‌وکارهای اینترنتی، میزبان اعضای محترم انجمن بودیم.

این جلسه با همراهی اعضا بیش از ۴۰ نفر از اعضا، روز پنج‌شنبه مورخ ۴ اسفندماه ۱۴۰۱ در سالن اجتماعات مرکز فناوری بن‌تک برگزار شد.

در ابتدای جلسه آقای امیر اسماعیلی به نمایندگی از هیئت‌مدیره به سخنرانی کوتاهی پرداختند و گزارش مختصری از فعالیت هیئت‌مدیره ارائه کردند و درباره دلایل و اهداف برگزاری این نشست توضیحاتی دادند.

 

 

 

در ادامه، اعضای حاضر به بیان مسائل و مشکلات، دغدغه‌ها و مشکلات کسب‌وکاری خود پرداخته و نیازهای خود را مطرح کردند. از جمله مهم‌ترین موارد مطرح شده توسط اعضای محترم می‌توان به مشکلات کسب‌وکارها با مرکز توسعه تجارت الکترونیک (اینماد)، مشکلات اخذ مجوز از اتحادیه کسب‌وکارهای فضای مجازی، نبود خدمات مدون و مشخص از سمت انجمن، مشکلات و نگرانی‌های مالیاتی، مشکلات منابع انسانی و بیمه و همچنین بحث ثبت شرکت و مواردی ازاین‌دست اشاره شد.

 

 

 

در بخش‌های مختلف تبادل نظر شکل گرفت و هر یک از اعضای هیئت‌مدیره با توجه به تخصص و فضای کاری و مسئولیت مربوطه، به ارائه توضیحات و بیان نکات پرداختند. آقایان رضا شیرازی (رئیس هیئت‌مدیره) و مجید خاکپور (نایب‌رئیس هیئت‌مدیره) در پاسخ به موارد مطرح شده در زمینه اینماد، اتحادیه کسب‌وکارهای فضای مجازی، طرح حمایت از کسب‌وکارها و مواردی ازاین‌دست نکاتی را به حاضرین به اشتراک گذاشتند. همچنین سرکار خانم شریفی (عضو هیئت مدیره) درباره تشکیل کارگروه‌های مختلف در انجمن از جمله کارگروه آموزش صحبت کردند و با تعدادی از عزیزان که تمایل به ارائه خدمات در این زمینه داشتند همفکری و تبادل نظر شد.

 

 

در ادامه آقای نوید معافیان (عضو هیئت مدیره) درباره طرح‌های حمایتی انجمن و اعضا مواردی را مطرح کردند و با بیان شرایط طرح، از اعضا دعوت کردند که در صورت تمایل در این طرح‌ها شرکت نمایند.

در ساعت پایانی برنامه نیز جناب آقای عادل طالبی دبیر انجمن به‌صورت پرسش‌های اعضای انجمن درباره موضوعات مختلف از جمله مشکلات حقوقی، مشکلات با نهادها و سازمان‌های متولی، موضوعات مربوط به رگولاتوری و قوانین پاسخ دادند.

 

 

در انتهای جلسه که حدود ۱۵۰ دقیقه ادامه داشت، اعضا در فضایی صمیمی به گپ و گفت پرداختند.

در پایان، بنا به درخواست اعضای حاضر، مقرر گردید از این پس با توجه به درخواست اعضا نشست‌هایی از این دست به‌صورت مستمر و فصلی برگزار شود.

 

 

برای دیدن تصاویر نشست به لینک زیر مراجعه کنید: 

ffo.ir/GalleryNeshastAnjomanSenfi