متن بیانیۀ انجمن صنفی در خصوص شروع به‌کار اتحادیۀ کسب‌وکارهای فضای مجازی

 

به نام خدا

در خبرها خواندیم که ظاهراً هیات‌مدیره جدیدی توسط وزارت محترم صمت برای اتحادیۀ کشوری کسب‌وکارهای مجازی منصوب شده است. از اینکه پس از گذشت ماه‌ها وقفه در کار اتحادیه و معطل ماندن صدور مجوزها، فارغ از روش اجرا، فرصتی برای حل مشکلات اعضای این اتحادیه (که کسب‌وکارهای اینترنتی هستند) ایجاد شده، خرسندیم؛ هرچند که نسبت به روش اجرای آن، نقدهایی را وارد می‌دانیم.

انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی امیدوار است هیئت‌مدیرۀ جدید در اسرع وقت نسبت به حل مشکلات موجود در صدور پروانه‌های کسب اقدام نماید. همچنین انتظار می‌رود پس از رفع مشکلات و موانعی که در فرآیند تمدید و صدور پروانۀ کسب، برای اعضای قبلی و جدید وجود دارد، هر چه سریع‌تر مقدمات برگزاری انتخابات هیئت مدیره با حضور حداکثری کسب‌وکارهای اینترنتی در انتخابات هیئت مدیرۀ جدید و منتخب اعضای اتحادیه فراهم شود.

در این رابطه، سهولت و سرعت در فرآیند تمدید و ثبت نام اعضا این اتحادیه از اهمیت بالایی برخوردار است؛ امید است با ایجاد یک ساز و کار شفاف و منطبق با قوانین و دستورالعمل‌ها و زیرِ نظر رسانه‌های اکوسیستم، این بار شاهد برگزاری انتخابات هیئت‌مدیرۀ جدید به شکلی پرشور، همدلانه و اثربخش برای آیندۀ اکوسیستم استارتاپی کشور باشیم.

ما همواره منتقد وجود هر گونه فیلتر یا فرآیند احراز صلاحیت در انتخابات صنفی بوده و هستیم. اما حال که این نحوۀ برگزاری حداقل در زمان حاضر غیرقابل اصلاح است، انتظار می‌رود روند برگزاری آن دارای شفافیت، پاسخ‌گویی و سرعت لازم باشد تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن، شاهد هیئت مدیرۀ منتخب بدنۀ اکوسیستم استارتاپی در اتحادیۀ کشوری کسب‌وکارهای مجازی باشیم.

در پایان، انجمن صنفی کسب‌وکارهای اینترنتی آمادگی خود را برای کمک به حل مشکلات صنفی با همدلی و هم‌افزایی اعلام می‌کند و شرط برون‌رفت از بن‌بست فعلی در بسیاری از فعالیت‌های صنفی را پرهیز از اقدامات دستوری و بازگشت به آرای صنفی و شفافیت در فعالیت اصناف می‌داند.

مطالب مرتبط