تاثیر اتفاقات اخیر بر کسب‌وکارهای دیجیتال و میزان خسارت‌های وارد شده به آن‌ها

در جلسه‌ای که به دعوت مجلس شورای اسلامی در مرکز پژوهش‌های مجلس در روز شنبه مورخ ۲۱ آبان ۱۴۰۱ با حضور جمعی از فعالان حوزه دیجیتال برگزار شد رئیس هیئت مدیرۀ انجمن صنفی نیز حضور داشت.

در این نشست، رئیس هیئت‌مدیرۀ انجمن دربارۀ موضوعاتی از جمله تاثیر اتفاقات دو ماه گذشته بر کسب و کارهای دیجیتال و بررسی سیاست‌های حمایتی برای توسعۀ کسب‌وکارهای اقتصاد دیجیتال صحبت کردند.

موضوع اصلی این نشست پیرامون قانون حفظ داده‌ها، مالیات، ایجاد بستر مناسب برای فعالیت در اقتصاد دیجیتال بود و آقای شیرازی دربارۀ مواردی مانند ناامیدی و بی اعتمادی جوانان بعد از قطع شدن اینترنت، مشکلات اقتصادی که برای کسب‌وکارها به‌وجود آمده، مهاجرت نیروی انسانی و عدم صداقت مسئولین در مورد اطلاعاتی که منتشر می‌شود صحبت کردند و همچنین طرح حمایتی وزارت ارتباطات را به‌خصوص در مورد پلتفرم‌های داخلی را نقد و مشکلات را مطرح کردند.

در این نشست پیشنهادهای حاضرین از جمله رفع محدود شدن اینترنت برای شرکت‌ها و عموم مردم که مطرح و متاسفانه با مخالفت روبه‌رو شد.

در پایان جلسه نیز آقای تهرانی از مرکز پژوهش‌های مجلس درخواست کردند از میزان خسارتی که در این مدت به کسب‌وکارها به‌خصوص در حوزۀ اشتغال وارد شده، گزارش دقیقی تهیه شود و به مجلس شورای اسلامی ارائه شود.

مطالب مرتبط