نشست خبری بررسی وضعیت اتحادیه کسب و کار فضای مجازی

شنبه ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ نشست خبری به میزبانی انجمن صنفی کارفرمایی کسب و کارهای اینترنتی شهر تهران با حضور هیئت‌مدیرۀ نهادهای صنفی و اصحاب رسانه برگزار شد.

این نشست به دلیل حواشی و اتفاقات اخیر اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی شکل گرفت و آقایان عادل طالبی و رضا شیرازی ( اعضا هیئت مدیره انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی)، حمیدرضا اعتدال‌مهر و رضا الفت نصب (اعضا هیئت مدیره اتحادیه کسب و کار های فضای مجازی)، حسین اسلامی، جعفر محمدی و رضا قربانی (اعضا هیئت مدیره سازمان نصر)، علی شش‌کلانی ( رئیس کمیسیون بازرسی اتحادیه کسب و کارهای مجازی) حضور داشتند و سخنان خود را ایراد کردند.

عادل طالبی (دبیر انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی)  در شروع جلسه با اشاره به نیاز به برگزاری هرچه سریع‌تر انتخابات اتحادیه کسب و کار های فضای مجازی، از نمایندگان حاضر در جلسه دعوت کرد نظرات خود را درباره این موضوع به اشتراک بگذارند.

حمیدرضا اعتدال مهر (نایب رئیس اول اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی) ضمن عدم موافقت با ایده‌های وزارت صمت و اتاق اصناف، پیشنهاد تشکیل اتاق کسب و کارهای دیجیتال را به عنوان برنامه بلند ارائه کرد.

رضا قربانی (عضو هیئت مدیره سازمان نصر) نیز با تاکید بر اینکه دغدغه امروز اتحادیه باید چالش‌های فعلی کسب و کارهای کوچک و متوسط باشد گفت امروز تهدید جدی برای این کسب و کارها بحث‌های مالیاتی، بیمه، جریمه‌ها و همچنین خط قرمزها و مسائل مربوط به صدور مجوز و فیلتر وبسایت‌ها است.

جعفر محمدی (عضو هیئت مدیره سازمان نصر) از وجود تعارض در اجرای مفاد قوانین موجود اتحادیه و تاخیر در فرایند تایید صلاحیت ها صحبت کردند.

علی شش‌کلانی: واقعیت این است که وضعیت خوب نیست. قوانین به گونه ای است که اگر نمی‌جنگیدیم باید وبسایت‌های نصف اکوسیستم فعلی فیلتر می‌شدند. قوانین فعلی نمی‌تواند بر تمامی کسب و کارهای کوچک تا بزرگ حاکم باشد.

حسین اسلامی (رئیس هیئت مدیره سازمان نصر) بازکردن درها برای افراد جدید و برگزاری انتخابات را راه‌حل کوتاه‌مدت خواند و پیشنهاد تشکیل گروهی جهت مذاکره با نهادهای دولتی برای تسریع روند انتخابات را ارائه داد.

خبرنگاران خبرگزاری‌های حاضر در جلسه از جمله هفته‌نامه کارنگ، ماهنامه پیوست و رسانه دیجیتاتو نیز سوالاتی را مطرح کردند. متن کامل این نشست، طی روزهای آتی منتشر می‌شود.

 

مطالب مرتبط